Sıkça Sorulan Sorular

Asbank Advance Nedir?

Asbank Advance üyeleri ASBANK’ın sunduğu tüm bankacılık hizmetlerini, bankada hesap açmanıza ve ya bankaya gelmenize gerek kalmadan Internet Bankacılığı servisiyle ayrıcalıklı hizmet almanızı sağlar.

Nasıl Başvuruda Bulunabilirsiniz?

www.asbank.com.tr adresinden web sitesine üye olarak.

Nasıl faydalanabilirim?

Günlük bankacılık işlemlerinize ait talimatlarınızı ulaştırabilir ve bankada hesabınız olsun ya da olmasın belirli bankacılık hizmetlerini talep edebilirsiniz. Bu taleplerinizin yerine getirilme şeklini, tarihini ve saatini belirleyebilirsiniz. Dilerseniz siz şubelerimizden tercih ettiğinize gelirsiniz ve sıra beklemeden işleminizi yaparsınız , dilerseniz biz sizin ayağınzıa gelerek işlemlerinizi tamamlarız. Bunu yaparken de faizden, masraf ve komisyona, özel kurlardan özel ürün ve hizmetlere kadar değişik fırsatlardan faydalanabilirsiniz. Şubeye gelmeden kredi başvurusunda bulunabilir, başvurunuzunun sonucunu takip edebilirsiniz.

Hesap Özeti Nedir? 

Hesap Kesim tarihi itibariyle yapılan alışverişler, ücret, devreden borçlar, faiz ve bunlara ait vergi, fon, ve sair gibi borçlar ve yapılan ödemelerle ilgili kayıtları gösteren hesap dökümüdür. 

Hesap Kesim Tarihi Nedir? 

Yapılan alışverişlerin, ücret, devreden borçlar, faiz v.b. hareketlerin hesap özetine kaydedildiği gündür. Bir dönem içerisinde yapılan harcamaların toplamı hesap kesim tarihinde, saat 24:00 itibariyle hesap özetine işlenir ve Hesap Özetiniz tarafınıza gönderilir. Böylece ödemeniz gereken asgari tutar veya dönem içi harcamalar toplam tutarı tarafınıza bildirilmektedir. 

Dönem İçi Harcamalar Toplamı Nedir? 

Hesap kesim tarihi akşamı saat 24:00′ a kadar Kredi Kartları Merkezimize ulaşan harcamalar, taksit tutarları, ücretler, geçmiş dönemden devreden borçlar, faiz tutarları ve bunlara ait vergi, fon, vesair toplamıdır.

Kullanılabilir Kredi Limiti Nedir?

Hesap Kesim tarihi itibarı ile OKM Kredi Kartları Merkezine ulaşan tüm harcamalar ile taksitli alışverişlerinizin tüm taksit toplamları (geçmiş hesap döneminde ödenen taksitler hariç), ücretler, geçmiş dönemden devreden borçlar, faiz ve bunlara ait vergi, fon ve sair çıkarıldıktan sonra kalan limit tutarıdır. 

Ödenmesi Gereken Asgari Tutar Nedir? 

Dönem sonunda, son ödeme tarihine kadar ödenmesi zorunlu olan ve hesap özetinizin sağ üst köşesinde belirtilen miktarıdır. 

Son Ödeme Tarihi Nedir? 

Hesap özetinizde bildirilen ödenmesi gereken asgari veya toplam tutarın ödeneceği son gündür. Son ödeme tarihi Hesap Kesim Tarihinden sonra 7. iş günüdür. Hesap özetinizin sağ üst köşesinde son ödeme tarihi ve bir sonraki son ödeme tarihi belirtilmiştir.

Asgari Ödeme Yaptığımda Limitimin Ne kadarını kullanabilirim? 

Kullanılabilir limitiniz yaptığınız harcamalar kadar düşer ve ödediğiniz tutar kadar açılır. Dolayısı ile asgari tutar ödendiği zaman, kullanılabilir limitiniz de asgari ödeme tutarı kadar kullanıma açılmış olur. 

Hesap Kesim Tarihinde Yaptığım Harcamaları Ne zaman öderim? 

Hesap Kesim tarihinde yapılan harcamalar, hesap kesim tarihinden sonra 7 iş günü içinde ödenmelidir.

Hesap Kesim Tarihinden Önce Yatırım yapabilir miyim? Yaparsam ne olur?

Evet, ara ödeme maksadı ile dilediğiniz zaman yatırım yapabilirsiniz, fakat yatırım yaptığınız gün ve hesap kesim tarihi arasındaki sürede yeniden alışveriş yapmışsanız, bu harcamalar hesap kesim tarihinde dönemin hesap özetine işlenir ve bu bakiyenin son ödeme tarihinde ödenmesi gerekir. Ödeme yapılmadığı taktirde bakiye üzerinden faiz işlenir.

Hesap Kesim Tarihi ve Son Ödeme Tarihleri arasında Ödeme Yapabilir miyim? 

Hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında dilediğiniz herhangi bir gün ödeme yapabilirsiniz.

Hesap kesim tarihi ve son ödeme tarihi arasında harcama yaparsam ne zaman öderim? 

Hesap kesim tarihinden sonra yapılan tüm harcamalar bir sonraki devreye aktarılır. Dolayısı ile bir sonraki son ödeme tarihine kadar ödenmesi gerekir.

Çekle yatırım yapabilir miyim ? Ödemelerimi çekle yaparsam kartımı hangi gün kullanabilirim? 

Kart ödemelerinizi çekle yapmanız mümkündür. Ancak çekle yapılan yatırımlarda, çekin yasal tahsil süresi boyunca, müşteri yatırım yaptığı miktar kadar kullanım yapamaz. Yani yatırımınız 2 iş günü sonra hesabınıza işlenmiş olur. Dolayısı ile çekle yapılacak ödemelerin son ödeme tarihinden en az 2 iş günü önce yapılması gerekir. 

Ödemeyi yaptıktan sonra kart limiti hangi gün yeniden kullanıma açılır? 

Nakit ödeme yapılmış ise hemen(anında),çek ile ödeme yapılmış ise 2 iş günü içerisinde kullanıma açılacaktır.

Ödememi nerelerde yapabilirim? 

Tüm ASBANK Şubelerinde, Creditwest Bank, Vakıflar Bankası, Yakındoğu Bank, Akfinans Bank, Limasol Kooperatif Bankası’ndan, toplam 43 şubeden ödeme yapılabilir.

Ödemelerimi otomatik olarak nasıl yaparım? 

CardPlus başvuru formunda, 15. sayfada yer alan kartınızla ilgili ödemeler bölümü doldurarak veya şubelerimize gelerek mevcut hesabınız üzerinden otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bankamızda hesabı olmayan müşterilerimiz ancak hesap açıldıktan sonra otomatik ödeme talimatı verebilirler. 

Kasko neleri kapsamaktadır? 

Alkol dışında ,ani ve harici etkilerin tümünde; yanma, çalınma, çarpma ve çarpılma risklerine karşı teminat altındadır.

Güven Sigortanın Araç Kaskosu dışındaki ürünleri nelerdir? 

Güven Sigorta her türlü Ev, İşyeri, Nakliye , Yat ve bireysel sigorta ürünleriyle de hizmetinizdedir.

 

Aracınızı Ne kadar sürede Tamir ettirebilirsiniz? 

Güven Sigorta yetkililerine müracaatınızdan hemen sonra aracınızın onarımına hemen başlanmaktadır.

Güven Sigorta Poliçenizi nasıl ve nerelerden ödeyebilirsiniz? 

Güven Sigorta Poliçenizi dilerseniz peşin dilerseniz taksitle ödeyebilirsiniz.

7/24 Bankacılık Nedir? 

7/24 Bankacılık, ASBANK’ın sunduğu tüm bankacılık hizmetlerini, bankaya gelmenize gerek kalmadan ATM, Internet Bankacılığı servisiyle 24 saat boyunca kesintisiz hizmet almanızı sağlar.

Nasıl Başvuruda Bulunabilirsiniz? 

En yakın ASBANK şubesine giderek.

ATM24’lerden nasıl faydalanabilirim? 

CardPlus kartınız varsa ATM24’leri kullanmaya başlamanız için gerekli her şey mevcuttur. CardPlus kartınızı ATM24’e takın, şifrenizi girin ve başlayın. O kadar basit. CardPlus’ınız yoksa gereken şey 444 5000 numaralı OKM Merkezi’ni aramak, veya en yakın ASBANK şubesine gitmek.

Internet Şubesi’nden Nasıl Faydalanabilirim? 

ASBANK şubelerinden birisine gelerek Internet Bankacılığı şifrenizi talep formunuzu imzalayarak alabilirsiniz. Internet Şubesi’ni kullanmaya başlamanız için gerekli her şey mevcuttur. Müşteri numaranızı, Şifre ve parolanızı girin, ASBANK ‘ta süratli ve güvenli hizmeti farklı boyutta yaşayın.

7/24 Bankacılık Sisteminden Yapabileceğiniz Hizmetler: ?

ATM24’ten yapabileceğiniz işlemler Atm24’leri kullanarak hesaplarınızdan CardPlus hesabınızdan nakit avans çekiliş yapabilirsiniz. CardPlus hesabıızın bakiyesini öğrenebilirsiniz. ATM24’lerden şifre değişmeniz de mümkündür.

· Internet Şubesi’nden yapabileceğiniz işlemler Internet Şubesi’nden bütün hesaplarınızın özetini görmek (Varlıklarım Seçeneği), Hesap CardPlus ekstrelerinizi incelemek, ekstre indirmek, e-mail geçmek veya yazdırmak, hesaplarınız arası transfer yapmak, yurt dışı havale tanımlamak, tanımlanmış havaleleri seçerek havale yapmak, döviz alım satımı yapmak, şifre ve parola değişikliği yapmak, hesaplarınıza size özel isimler vermek, faiz oranlarını ve döviz oranlarını incelemek, kişisel hatırlatmalar koymak, bankanın sizin için hazırladığı özel hatırlatmalar incelemek, gibi birçok gelişmiş imkandan yararlanabilirsiniz. Ayrıca CardPlus, Döviz Alım Satımı gibi hizmetlerde yerel ve daha kişisel hizmet sunar.

ASBANK  ATM24 Cihazlarına Ulaşabileceğiniz Hizmet Noktalarımız:  ?

ASBANK Terminal Şubesi Şehit Mustafa Ruso Caddesi Küçük Kaymaklı-Lefkoşa-K.K.T.C.

Akfinans Bank Ltd. Merkez Şube: 130-132 Girne Caddesi Lefkoşa.

Cresitwest Bank Taşlınköy Şubesi Şht. Kemal Ünal Cad. No.119 Taşkınköy, Lefkoşa

Limasol Türk Kooperatif Bankası Ltd. Girne Şubesi 42 Ziya Rızkı Caddesi, Girne.

Kıbrıs Vakıflar Bankası Ltd. Salamis Yolu Şub. İsmet İnönü Bulvarı, Magosa.

Yakındoğu Bank Ltd. Gyurt Şubesi 24 Kutlu Adalı Caddesi, Güzelyurt.

Yakındoğu Bank Ltd. Yakındoğu Üniversitesi Eğitim Sarayı Binası, Dikmen

ATM24’ü yakında yenileri izleyecek…

Müşteri Temsilcimiz ile On-line görüşme yapabilirsiniz!

Online Destek, Bankacılık Hizmetlerimiz hakkında genel bilgi alabileceğiniz bir iletişim kanalıdır.

Online Destek Hattı’na, www.asbank.com.tr sayfasında sağ alt köşede yer alan Online Destek linkinden veya Asbank Dost Banka Facebook sayfasındaki linkten hafta içi 08:30 ile 16:30 saatleri arasında canlı bağlanabilirsiniz. Bu saatler dışında offline olarak bildirimleriniz bankamıza ulaşmaktadır.

Online Destek Hattı’ndan sadece asbank advance üyesi olarak müşteri temsilcimize bağlanabilir, genel bankacılık konularında bilgi alabilirsiniz.

Online Destek Hattı’nda, bankacılık işlemlerinde kullandığınız bireysel ya da ticari hesap numaranız, müşteri numaranız, kart numaranız gibi bilgiler istenmemektedir.

Müşteri temsilcimiz ile yapılan görüşmeleriniz kayıt altına alınmaktadır.