Nakliyat Sigortası

Kıymet ve Yük Sigortası

Kıymetli maden, evrak, para ve benzer şeylerin taşinmaları sırasında söz konusu olabilecek tehlikelere karşı teminat sağlamakta olan bir sigortadır.

Yük Sigortası

Kara da denizde, hava da demir yoluyla bir yerden bir yere taşınmakta olan her türlü yükün, taşınması sırasında karşılaşabilecekleri tehlikelerden kaynaklanan hasarlara karşı teminat sağlamaktadır.

Teminatlar:

  • Geniş Kapsamlı Teminat: Taşınan Yükün çıkış deposundan varış deposuna ulaşıncaya kadar uğrayacağı tüm zararları temin eder.
  • Dar Kapsamlı Teminat: Taşınan Yükün ve onun taşıyan aracın taşıma esnasında birlikte karşılaşacakları bir risk neticesinde uğrayacağı zararların sigorta edilmesidir.
  • Tam Ziya Klozu: Taşınan araçla malın birlikte tamamen zayi olması halinde güvence verir.
  • Abonman Poliçe: Sigortacı ile sigortalının önceden anlaştığı teminat limiti, şart ve fiyat ve süre çerçevesinde yapılan tüm sevkiyatlar yükleme ihbarının zamanında yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın belirli limitler ile teminat altına alınır. Abonman poliçeleri bir yılıktır.

Genel Avarya

Genel Avarya ,Gemi ,yük ve navlunun müşterek bir deniz seferi sırasında müşterek bir tehlikeye maruz kalması halinde var olan yükü korumak maksadı ilave makul bir hareket tarzı teşkil edecek şekilde bile bile fedakarlık veya masraf yapılması durumunda müşterek avarya.

Başvurmak için kullanıcı girişi yapılmalıdır.

Üye Girişi Kayıt Ol

İlginizi Çekebilir