Tanıtım

Tarihçe

12 Haziran 1986 tarihinde merhum Dr. Ahmet Cemal Adademir in önderliğinde kurulmuş ve bugün K.K.T.C bankacılık sektörünün saygın ve ayrıcalıklı finans kurumu olarak ASBANK  bankacılık faaliyetlerine başlamıştır.

Asbank Grubu Dr Ahmet Cemal Adademir ve Asiye Adademir Vakfı, Asban Yatırım ve Güven Sigorta’yı da bünyesinde bulundurmaktadır.

En büyük bankalar arasında yer alan Asbank  31 yıldır bankacılık hizmetleri alanında bireysel ve kurumsal müşterilere geniş kapsamlı ürünler ve hizmetler sunmaktadır. 10 şube ve yaklaşık 150 çalışanı ile Asbank, 4 ilçede 40 binin üzerinde bireysel ve kurumsal müşterilerden oluşan geniş müşteri tabanına  hizmet sunmaktadır.

KKTC bankacılık sektöründe topluma duyarlı, müşteri odaklı, erişilebilir, şeffaf, kaliteli ve kolaylıkçı bir bankacılık anlayışıyla hareket eden Asbank, doğru zamanda ve doğru çözümlerle müşterilerinin yanında olmak önceliğiyle çalışmaktadır. Farklı ürün ve hizmetlerle geniş müşteri kitlelerine ulaşma ve hizmet sunmayı hedefleyen Asbank, “Dost Banka” sloganıyla müşteri odaklı çalışma ilkesini benimsemiştir.